Orta Mahallesi, Saburhane Sokak No: 19 Menteşe/ Muğla / TÜRKİYE
+90 212 220 50 77
info@sairistanbul.com

SANATÇILARIMIZ

SANAT BİRLİĞİ- SANATIN SESİ

KURUCULAR

Elmas Özer KOÇ

Özer KOÇ, Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olup öğrencilik yıllarında ESİAD’ın düzenlemiş olduğu üniversiteler arası “Cumhuriyet” konulu proje yarışmasında Türkiye üçüncülüğü ve TSE’nin düzenlemiş olduğu deprem konulu kompozisyon yarışmasında Türkiye ikinciliği ödüllerinin sahibidir. Aynı zamanda resim de yapmaktadır. 2022 yılında ise “Güneş İzmir” konulu adlı öyküsü İzmir Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu öykü yarışmasında mansiyon ödülü almıştır.

https://www.karsiyaka.bel.tr/tr/sancar-maruflu-oyku-ve-oyun-yazma-yarismasi-sonuclandi

Diğer yanda “Bizi Kimse Duymamıştı” adlı öyküsü öykü seçkisinde yer almakta olup, on iki yazarın öyküsünden oluşan bu kitaba da aynı isim verilmiş olup, kitap satışa sunulmuştur. Çisil Çisil adlı öykü kitabı ise 2023 yılının Şubat ayında yayınlanıp satışa sunulmuştur.

https://cinius.shop/product/cisil-cisil/

https://www.dr.com.tr/Kitap/cisil-cisil/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0002032213001

https://www.kitapyurdu.com/kitap/bizi-kimse-duymamisti/619057.html&filter_name=bizi+kimse+duymamisti

https://www.inkilap.com/elmas-ozer-koc-179795

https://kidega.com/kitap/cisil-cisil-464994/

https://1000kitap.com/kitap/cisil-cisil–373019

Süleyman Cihat UĞURSES

Adana doğumlu Süleyman Cihat Uğurses, makine mühendisidir. Üniversite yıllarında profesyonel olarak dağcılık ile ilgilenmiş ve üniversitede dağcılık kolu başkanlık görevini yürütmüştür. Diğer yanda edebiyat ilgisi hiç sönmemiş, gene üniversite yıllarında Adana Ticaret Odası’nın düzenlemiş olduğu Adana konulu makale yarışmasında mansiyon ödülü almıştır. Mezuniyetinden kısa bir süre sonra New York’a gitmiş ve işletme alanında yüksek lisans yapmıştır. New York’ta yaklaşık beş yıllık çalışma süresinin ardından İstanbul’a yerleşmiştir. Mesleki hayatının yanı sıra resim sanatına da ilgi duymuş ve bu yönde kendisini geliştirmek amacıyla resim çalışmalarına başlamıştır.

ONURSAL ÜYELERİMİZ

  1. SALİM AYDIN
  2. ENES ŞEN
  3. EYMEN KOÇ
  4. BATUHAN KOÇ